Jalkapallo

Säästäkää aikaanne sekä energiaanne ja tehkää meille toimeksianto jalkapallomatkanne järjestämisestä! PH Sporttimatkat hoitaa kaikki matkajärjestelyt puolestanne luotettavasti, kokemuksella ja alan ammattitaidolla kattavana kokonaispakettina.

Suunnitellaan yhdessä, me toteutamme puolestanne joukkueellenne sopivan ja toimivan turnausmatkan mm.;

Viroon, Ruotsiin, Tanskaan, Saksaan, Espanjaan, Italiaan, Hollantiin, Kroatiaan, Belgiaan, Tsekkeihin tai vaikkapa Ahvenanmaalle

 

Leirimatkakohdemaina suosituimpia ovat:

  • Espanja
  • Viro
  • Ruotsi

 

LISBON FOOTBALL YOUTH CUP - Lissabon 23.-26.10.2020

Ikäluokat; Pojat -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10  ja Tytöt  -03/-04 ja -05/-06

 

    

PRAQUE STRAHOV CUP - Praha -  30.-31.5.2020

Ikäluokat;  Pojat -01/-02,-03,-04,-05,-06,-07,-08,-09,-10


NYKÖPING INVITATIONAL / Nyköping Rosvalla  5.-7.6.2020

  • Kansainvälinen kutsuturnaus kilpajoukkueille 2007 pojat sekä 2007 ja 2008 tytöt

ROSLAGSCUPEN / Östhammar - Gimo 12.-14.6.2020

  • Harraste- ja haastejoukkueille

Ikäluokat;

  • pojat + tytöt -04/-05,-06,-07,-08,-09,-10,-11
  • 04,-05,-06 11vs11, -07 9vs9, -08,-09,-10  7vs7, -11  5vs5

AROS CUP / Västeras  25.-28.6.2020

Ikäluokat;

  • 11 vs 11 - pojat & tytöt -03/-04, -05/-06
  •  9 vs 9   - pojat & tytöt -06,-07,-08
  •  7 vs 7   - pojat & tytöt -08,-09,-10,-11
  •  5 vs 5   - pojat & tytöt -12,-13
  • useissa sarjoissa kaksi tasoluokitusta, normaali ja helpompi

FORWARDCUPEN / Örebro  7.-9.8.2020

Ikäluokat;

  • pojat -03/-04,-05,-06,-07,-08,-09,-10
  • tytöt  -04/-05,-06,-07,-08,-09
  • + tytöt & pojat -06, -07 - myös 9vs9 sarja

McDONALD'S CUP / Västeras  16.-18.10.2020 - Syksyn päätösturnaus

Ikäluokat;

  • 11 vs 11  P-03/-04,-05,-06 ja T -04/-05,-06,-07
  •   9 vs 9   P & T  -07,-08
  •   7 vs 7   P & T  -08,-09,-10

 


SAKU SPRING CUP / Tallinna - harraste/haastetason joukkueille 

Ikäluokat:

  • 27.-29.3.2020    Pojat -05
  •     3.-5.4.2020    Pojat -06
  • 10.-12.4.2020    Pojat -07 ja -08
  • 17.-19.4.2020    Pojat -09 ja -10
  • 11.-12.4.2020    Tytöt -04/-05  ja  18.-19.4.2020  Tytöt -06/-07 ja -08/-09
  •       25.4.2020    Pojat  2011
  •       26.4.2020    Pojat  2012 ja 2013


HILLAR OTTO MEMORIAL  /  Tarto * Perinteinen kevään avausturnaus ulkokentillä

Ikäluokat;

  • 27.-29.3.2020    Pojat -05 ja -06
  •     3.-5.4.2020    Pojat -07,-08 ja -09
  • 10.-12.4.2020    Pojat -10,-11 ja -12

TAMMEKA CUP / Tarto  * Kesän perinteinen ja kansainvälinen laatuturnaus

  • Pojat U15 B ( 2007-2008 B - level ) 12.-14.6.2020  , 9vs9
  • Pojat U12 (2009) ja U13 (2008) ja U12 B ( 2009-2010 B -level ) 12.-14.6.2020 , 9vs9
  • Pojat U9 (2012) 14.6.2020, 5vs5
  • Pojat U10 (2011) ja U11 (2010) 19.-20.6.2020, 7vs7
  • Tytöt U13 (2007-2008) 7vs7 ja Tytöt U11 (2010-2011) 6vs6 , 20.-21.6.2020
  • Pojat U8 (20013-2014) 14.6.2020, 4vs4

 

REVAL GIRLS CUP - Tallinna 31.7. - 2.8.2020

  • Tytöt  -04/-05 ja -06/-07   11vs11
  • Tytöt  -08/-09                     8vs8

 

SAKU CUP / Tallinna  * Suosittu syksyn päätösturnaus!

Ikäluokat;

  • 26.9.2020           Pojat 2011     7vs7  A ja B-tasot     
  • 27.9.2020           Pojat 2012 ja 2013       5vs5   A ja B-tasot
  • 3.-4.10.2020       Pojat -09, 8vs8 ja pojat -10  7vs7
  • 10.-11.10.2020   Pojat -08  8vs8 ja tytöt -08/-09  8vs8
  • 17.-18.10.2020   Pojat -07  11vs11 myös 8vs8
  • 24.-25.10.2020   Pojat -05, -06 11vs11

TARTU SANTOS CUP & GIRLS CUP / Tarto  * Suosittu syksyn päätösturnaus!

Ikäluokat;

  • Tytöt  -05/-06   9vs9   18.-20.9.2020
  •           -08/-09   7vs7    18.-20.9.2020
  • Pojat -08  11vs11 , -10  7vs7 ja -12  6vs6      25.-27.9.2020
  •           -07 11vs11 , -09 ja -11  7vs7                  2.-4.10.2020
  •           -05 ja -06  11vs11                             29.10.-1.11.2020

 

REVAL CUP - TALLINNA *  HALLITURNAUKSET 2020

  • Pojat 2005,  11vs11     1.-2,2,2020
  • Pojat 2006,  11vs11     8.-9.2.2020
  • Tytöt 2004/2005,  11vs11    15.-16.2.2020
  • Tytöt 2008/2009 ja Pojat 2008 , 8vs8   29.2.-1.3.2020
  • Pojat 2009,  8vs8  ja Pojat 2010, 7vs7     7.-8.3.2020
  • Tytöt 2004/2005 ja Tytöt 2006/2007, 11vs11    7.-8.11.2020
  • Pojat 2007, 11vs11 ja Pojat 291, 7vs7 ja Pojat 2012, 5vs5    14.-15.11.2020
  • Pojat 2006, 11vs11 ja Tytöt 2008/2009, 8vs8 ja Tytöt 2010/2011, 7vs7   21.-22.11.2020
  • Pojat 2005, 11vs11   28.-29.11.2020
  • Pojat 2008, 11vs11  5.-6.12.2020  ja Pojat 2008 Haaste, 8vs8    5.-6.12.2020
  • Pojat 2009 ja Pojat 2009 Haaste 8vs8,   12.-13.12.2020  sekä
  • Pojat 2010 ja Pojat 2010 Haaste, 8vs8  12.-13.12.2020

 

 

 

 

NORHALNE CUP / Norhalne ELITE Cup  21.- 23.5.2020

Ikäluokat;  * = valittavana A ja B tasot

  • Pojat 11vs11 -03,-04,-05*,-06*-07*  
  • Pojat  8vs8   -07*,-08*,-09*,-10*
  • Pojat  5vs5   -10*, -11
  • ELITE  11vs11  Pojat -03,-04,-05,-06,-07,-08 ja 8vs8  -08,-09
  • Tytöt 11vs11  -02,-04,-05,-06,-07  8vs8 -02,-04,-05,-06, -07*,-08,-09  5vs5  -10,-11

Bröndby CUP DENMARK / Kööpenhamina - Bröndby  30.7. - 2.8.2020

Ikäluokat;

  • Pojat 
  • 11vs11  -01/-02/-03,-04,-05
  • 9vs9     -06,-07
  • 7vs7     -08,-09,-10
  • 5vs5     -11,-12,-13
  • Tytöt
  • 11vs11  -03,-04,-05
  • 9vs9     -06/-07
  • 7vs7     -08/-09

+ Bröndby Elite Cup 30.7. - 2.8.2020 - sarjat pojat -06,-07,-08


 

 

 

 

TROFEO MEDITERRANEO  4.-9.4.2020

Costa de Barcelona - Malgrat de Mar - Maresme

 Ikäluokat; 

  • pojat  -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10
  • tytöt  03/-04, -05/-06

COPA SANTA  9.-13.4.2020 - Costa de Barcelona - Malgrat de Mar - Maresme

Ikäluokat;

  • pojat -01/-02,-03,-04,-05,-06,-07,-08,-09,-10,-11/-12
  • tytöt  -03/-04

COPA MARESME  13.-18.4.2020

Costa de Barcelona - Malgrat de Mar - Maresme
Ikäluokat;

  • pojat -01/-02/, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10
  • tytöt -02, -03/-04, -05/-06

INTERNATIONAL WHITSUNTIDE TOURNAMET  1.-6.6.2020

Costa de Barcelona - Malgrat de Mar - Maresme
Ikäluokat;

  • pojat -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10
  • tytöt -02, -03/-04, -05/-06

COPA CATALUNA  21.-27.6.2020

Costa de Barcelona - Malgrat de Mar - Maresme

Ikäluokat;

  • pojat -01/-02, -03,-04,-05,-06,-07,-08,-09, -10, -11/-12
  • tytöt -03/-04

SPAIN TROPHY  28.6.-4.7.2020 - Costa de Barcelona - Malgrat de Mar - Maresme

Ikäluokat;

  • pojat  -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10

COPA SANT VICENC  17.-22.10.2020 - syksyn päätösturnaus!

Malgrat de Mar / Costa de Barcelona-Maresme
Ikäluokat;

  • pojat -02/-03, -04/-05, -06/-07, -08/-09, -10/-11
  • tytöt  -03/-04/-05, -06/-07

TROFEO MALGRATENSE  10.-15.10.2020 - syksyn päätösturnaus!

Malgrat de Mar / Costa de Barcelona-Maresme
Ikäluokat;

  • pojat  -02/-03, -04/-05, -06/-07, -08/-09, -10/-11
  • tytöt  -03/-04/-05, -06/-07

COSTA BRAVA CUP 12.-15.10.2020 - syksyn päätösturnaus!

Barcelona / Blanes-Tordera

Ikäluokat;

  • pojat U19,17,16,15,14,13,12,11
  • tytöt  G18 ja G15

 


 

 

 

ISTRIA CUP / Medulin - Pula  9.-13.4.2020

Ikäluokat;

  • pojat  -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10, -11/-12
  • tytöt  -03/-04

CROATIA FOOTBALL FESTIVAL / Medulin - Pula  30.5.-3.6.2020

Ikäluokat;   

  • pojat -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10
  • tytöt  -03/-04

 

 


THE NETHERLAND CUP  21.-24.5.2020

Ikäluokat;

  • pojat  -05/-06, -07/-08, -09/-10, -11/-12
  • tytöt -05/-06, -07/-08

ORANJE CUP  11.-14.6.2020

Ikäluokat;

  • pojat  -05/-06, -07/-08, -09/-10, -11/-12
  • tytöt -05/-06
     

 

 

 

ADRIA FOOTBALL CUP  9.-13.4.2020

Ikäluokat;

pojat -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10


ITALIA SUPER CUP / Rimini-Riccione  21.-24.5.2020

Ikäluokat;
pojat -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10


RICCIONE FOOTBALL CUP / Rimini-Riccione  30.5.-3.6.2020

Ikäluokat;
pojat -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10


SAN MARINO CUP / Rimini - Misano ja San Marino  5.-10.7.2020

Italian suurin juniorijalkapalloturnaus !

Ikäluokat;

  • pojat -02/-03, -04/-05, -06/-07, -08/-09, -10/-11
  • tytöt -02/-03, -04/-05, -06/-07

LIMONE CUP / Lake Garda  11.-15.10.2020

Ikäluokat;

  • pojat -04/-05, -06, -07, -08  - 11vs11
  • pojat -04/-05, -06, -07, -08, -09  - 8vs8
  • tytöt -03/-04, -05, -06, -07  - 11vs11
  • tytöt -05,-06,-07,-08,-09  -  8vs8
     

 

 

ELSASS SPRING CUP / Kehl - Strasbourg  29.5.-1.6.2020

Ikäluokat;

  • pojat -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10

 

HAMBURG FOOTBALL CUP / Hampuri  25.-28.6.2020

  • pojat ja tytöt  2005 ja 2006

 

MUNICH SUMMER CUP / Munchen - Leipzig  3.-6.7.2020

  • pojat -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10

 

LAOLA CUP / Hampuri  27.-31.7.2020

  • pojat -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08, -09/-10, -11/-12
  • tytöt -01/-02, -03/-04, -05/-06, -07/-08 + naiset avoin

 


 

MIFK-turnauksia

Mariehamn Cup

  • Maarianhamina 28.-29.3.2020  - pojat -06 , 11vs11, pelit tekonurmella

Ålandshotel Cup

  • Maarianhamina  4.-5.4.2020  - pojat -07 , 8vs8, pelit tekonurmella
  • Maarianhamina 18.-19.4.2020 - pojat -08 , 8vs8, pelit tekonurmella

Viking Line VårCup

  • Maarianhamina 25.-26.4.2020  - tytöt -07/-08 ja -09/-10 8vs8, pelit tekonurmella

Ålandstidningen Cup

  • Maarianhamina 2.-3.5.2020  - pojat -10 , 8vs8, pelit tekonurmella
  • Maarianhamina 16.-17.5.2020  - pojat ja tytöt -11, 5vs5, pelit tekonurmella
  • Maarianhamina 5.-6.9.2020 - pojat -08, 8vs8
  • Maarianhamina 12.-13.9.2020 - pojat -09 ja tytöt -08/-09, 8vs8

Mariehamn Cup

  • Maarianhamina 10.-11.10.2020 - pojat ja tytöt -10, 7vs7, pelit tekonurmella
  • Maarianhamina 24.-25.10.2020 - pojat -07, 11vs11, pelit tekonurmella
  • Maarianhamina 31.10.-1.11.2020 - pojat -05, 11vs11, pelit tekonurmella

Ålandsbanken Cup

  • Maarianhamina 17.-18.10.2020 - tytöt -06/-07, 11vs11, pelit tekonurmella

Eckerö Linjen Cup

  • Eckerö / Eckeröhallen 21.-22.11.2020 - pojat -06 , 11vs11, Eckeröhallen
  • Eckerö / Eckeröhallen 28.-29.11.2020 - tytöt -05/-06 , 11vs11, Eckeröhallen

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IFFK-turnauksia

Majcupen

  • Markusböle - Finström  9.-10.5.2020 -  pojat & tytöt -09, 8vs8 , nurmikentät

Finströmscupen

  • Markusböle - Finström 15.-16.8.2020 - pojat & tytöt -08 ja -09, 7vs7 , nurmikentät

Kill & Tjejskottet

  • Markusböle - Finström  29.-30.8.2020 - pojat & tytöt -10 ja -11, 7vs7, nurmikentät
     

 

Pertti Helmi - PH Sporttimatkat

  +358 44 0101702
 pertti.helmi@sporttimatkat.fi 

 

PYYDÄ TARJOUS!

Sporttimatkat.fi

Puusepänkatu 5, 13110 HÄMEENLINNA
 

Pertti Helmi - Jalkapallo ja muut lajit

044 0101 702
pertti.helmi@sporttimatkat.fi
 

Teijo Räsänen - Jääkiekko ja muut lajit

040 5501 860
teijo.rasanen@sporttimatkat.fi

 

VALMISMATKAEHDOT